مشاور مدیریت و کار در شرکت های مشاوره کسب و کار کار راحتی نیست. تبدیل شدن به بهترین مشاور کسب و کار در تهران نیز کار ساده ای نیست. مسئولیت مشاور در شرکت های مشاوره کسب و کار خیلی بیشتر از کسی است که توصیه‌ های او را انجام می‌ دهد؛ به ویژه اینکه نتیجه برعکس آنچه انتظار می‌رفت، دربیاید. در این صورت، همه چیز سر مشاور خراب می‌شود. تمامی مدیران بالارده و میانی انگشت اتهام را به سمت او می‌گیرند که آن‌ها توصیه‌های گفته شده را انجام دادند؛ اما چرا برخلاف حرفش درآمد. برای همین کسی که مشاور مدیریت شرکت می‌ شود، چه در فعالیت حضوری در شرکت های مشاوره کسب و کار و چه در فعالیت آنلاین از طریق سایت مشاوره کسب و کار باید خیلی حساب شده قدم بردارد. این مشاوران از طریق سایت مشاوره کسب و کار نیز می توانند فعالیت کنند.

مشاوره مدیریت دادن یک شغل است و به کسی که در این حوزه تخصص دارد مشاور مدیریت می گویند که می تواند درشرکت های مشاوره کسب و کار فعالیت نماید. مشاور مدیریت شغلی است که از گذشته ابهت خاصی داشته و دارد. امروزه این مشاوران بیشتر از طریق کار در شرکت های مشاوره کسب و کار و یا فعالیت در سایت مشاوره کسب و کار فعالیت می کنند. هرکسی که وارد این شغل می‌ شود، باید نسبت به حوزه تخصصی خودش، تجربه و دانش بالایی داشته باشد. کسی که می خواهد بهترین مشاور کسب و کار در تهران شود باید به اصطلاح موهایش در این راه سفید کند. نگاه به فضای مجازی امروزی نکنید. در چنین فضاهایی همه منتور و مشاور شده‌اند و ادعا دارند که یک سایت مشاوره کسب و کار دارند و یا بهترین مشاور کسب و کار در تهران هستند. افرادی که با خواندن چند کتاب مدیریتی و جملاتی از بزرگان خود را مشاور این حوزه می‌نامند و ادعا دارند که در شرکت های مشاوره کسب و کار و یا سایت مشاوره کسب و کار فعالیت می نمایند. در صورتی که در بسیاری از سازمان‌های بزرگ به ویژه دولتی از افراد بازنشسته یا با تجربه که قبلا خودشان در شرکت های دیگر مدیر بوده اند برای پست مشاور مدیریت استفاده می‌کنند. سوابق کاری قبلی مدیریتی برای مشاور مدیریت شدن بسیار مهم است. بهترین مشاور کسب و کار در تهران حتما از سابقه ی خوبی برخوردار است تا بتواند درشرکت های مشاوره کسب و کار خوشنام فعالیت داشته باشد.

افراد کم تجربه و تازه فارغ التحصیلان راه بسیار طولانی و سخت دارند که مدیران یک شرکت را متقاعد کنند که توانایی مشاور مدیریت شدن در یک شرکت و کار در شرکت های مشاوره کسب و کار را دارند. اگر قبلا سالها کارشناس و مدیر شرکت های مختلف بوده اید می توانید به مشاور مدیریت شدن فکر کنید و حتی با تلاش خود تبدیل به بهترین مشاور کسب و کار در تهران شوید. یک مدیر عامل و یا تیم مدیریتی یک شرکت در انتخاب مشاور مدیریت شرکت خود بسیار دقت می کنند. به هرحال برای کسی که قصد مشاور مدیریت شدن را دارد، باید اصولی را بداند و رعایت کند. البته همه قصد مشاور مدیریت شدن به عنوان شغل را ندارند، بلکه خود آن‌ها مدیر مجموعه‌ای بوده و برای هدایت تیم خود، به دنبال اصول یادگیری اصول مشاوره هستند. آنها می توانند از طریق یک سایت مشاوره کسب و کار نیز این آگاهی را کسب نمایند.

کارهایی که در حیطه مشاوره مدیریت است

مشاوره مدیریت با ارائه راه کارهای تخصصی برای حل مشکلات و ترغیب رشد، با حرفه های مختلف کار می کنند تا عملکرد خود را نیز بهبود بخشند. آنها با مشاغل در طیف وسیعی از بخشهای مختلف، از جمله استراتژی تجارت ، امور مالی، منابع انسانی و بازاریابی و فروش همکاری می کنند. در اصطلاحات مدیریتی، نقش مشاوره مدیریت این است که به مشتری خود ممیزی رویه های جاری، توصیه های آنها را برای بهبود و یک برنامه عملی برای اجرای ارائه دهد. آنها قادر هستند تا از طریق یک پست مشورتی وارد شوند تا به مدیریت ارشد آن سازمان در مورد یک پروژه خاص یا به طور گسترده تر در مورد ساختار و عملکرد یک بنگاه مشاوره دهند.

مشاوره مدیریت و بهترین مشاور کسب و کار در تهران اغلب برای پر کردن شکاف مهارتهایی که یک کسب و کار دارد و به عنوان تکمیل کننده فعالیت می کند. احتمالاً یک مشاور در یک حوزه خاص تخصص دارد که ممکن است درون آن کسب و کار وجود نداشته باشد. مشاوره در مورد آنچه ارائه می دهد متفاوت است، بنگاه های بزرگتر راه حل های انتهایی را ارائه می دهند در حالی که دیگران ممکن است تخصص خود را بر یک حوزه خاص متمرکز کنند. شرکت های مشاوره کسب و کار و سایت مشاوره کسب و کار می تواند در حوزه های مختلفی کار کند.

پروژه مشاوره مدیریت چگونه کار می کند؟

از آنجایی که معمولاً مشاوره مدیریت در مورد یک موضوع و حوزه تخصص خاص انجام می شود، یک مشاور تمایل به تجزیه و تحلیل داده های زیادی دارد. پیاده سازی یک پروژه غالبا شامل مواردی از قبیل تعریف، مشکل، رویکرد، جمع آوری داده ها، تجزیه و تحلیل داده ها، مشاوره و اجرا. بهترین مشاور کسب و کار در تهران به هنگام کار با سایت مشاوره کسب و کار و یا در شرکت های مشاوره کسب و کار باید به تمام این مراحل مسلط باشد.

چگونه می توانم یک مشاوره مدیریتی دریافت کنیم؟

شرکت های مشاوره کسب و کار غالباً خارج از برنامه های استخدامی اقدام به جذب مشاور می کنند، بنابراین انجام تحقیقات در مورد نوع بنگاهی که به آن علاقه مند هستید، اولین قدم عالی است. چنانچه به نحوه کار یک تجاری و استراتژی، ساختار، مدیریت و عملیات آن علاقه دارید، حرفه مشاوره مدیریت ممکن است برای شما مناسب باشد و بتوانید با تلاش و پشتکار به بهترین مشاور کسب و کار در تهران تبدیل شوید. شما حتی می توانید از طریق یک سایت مشاوره کسب و کار فعالیت خود را آغاز کنید. مشاوران مدیریت با حل مشکلات و یافتن راههای جدید و بهتر انجام امور به کسب و کار ها کمک می کنند تا عملکرد خود را بهبود بخشند و رشد کنند. در دنیا، این فقط در بخش خصوصی نیست بلکه بسیاری از شرکت ها با سازمان های بخش دولتی همکاری می کنند تا به توسعه خدمات خود کمک کنند و در صورت لزوم، هزینه ها را کاهش داده و پس انداز کنند. بهترین مشاور کسب و کار در تهران از طریق شرکت های مشاوره کسب و کار به خوبی به کسب و کارها کمک می کند. مشاور مدیریت چیست – حوزه های مشاوره مدیریت – رزومه شرکت مشاوره مدیریت – شرکت مشاوره مدیریت – بهترین شرکت های مشاوره مدیریت ایران – انواع مشاوره مدیریت – گروه مشاوره مدیریت – مشاوره مدیریت

مشاور مدیریت کیست؟

اولین چیزی که باید بدانید، تعریف مشاور مدیریت است. اینکه مشاور مدیریت کیست؟ شرکت های مشاوره کسب و کار چه کاری انجام می دهند؟ مشاوره کسی است که روش‌های حل مشکل یا همان راهکارهای سازمانی را جلوی مدیران می‌گذارد. این مدیر می‌تواند عالی رتبه یا میانی باشد. در واقع مشاورمدیریت زمانی کار خود را آغاز می‌کند که مشکل عمیقی در سازمان یا شرکت وجود داشته و تصمیم‌ گیری را برای مدیران سخت کرده است.

مشاوره مدیریت چیزی بیشتر از توصیه است

با تعریف بالا شاید خیلی از افراد و تازه فارغ التحصیلان فکر کنند که تخصص اصلی مشاور مدیریت، توصیه کردن است. و بهترین مشاور کسب و کار در تهران همین که یک جلسه از تمامی اعضای شرکت تشکیل دهد و چند توصیه جهت بهبود بیان کند، کافی است. این کار یک مشاور مدیریت نیست. چنین مواردی را هم می‌ توان از یک فرد باتجربه پرسید و یا از یک سایت مشاوره کسب و کار کسب اطلاع کرد. مشاور مدیریت شرکت کسی است که در تمامی فرآیندها از جمله حل مشکل، تدوین استراتژی، تشکیل جلسات، خریدوفروش، بازاریابی و غیره شرکت دارد. او فقط توصیه نمی‌کند بلکه گاهی خودش باید سررشته بسیاری از کارها در دست بگیرد.

در واقع کسی که قصد ورود به حوزه مشاور مدیریت شرکت ها و سازمان ها شدن را دارد، فکر توصیه کردن را باید از سر خود بیرون کند. بیان نکات اولین بخش ورود به این کار است. وظایفی وجود دارد که مشاور همه آن‌ها را به خوبی دانسته و مسلط باشد تا بتواند در شرکت های مشاوره کسب و کار فعالیت خوبی داشته باشد.

چرا باید به دنبال مشاور مدیریت باشید؟

منبع درآمد بالا یک مشاور مدیریت و بهترین مشاور کسب و کار در تهران که حاصل سالها تلاش و تجربه و تحصیل و اعتبار است اولین عاملی است که جوانان را به سمت چنین رشته‌ای می‌ کشاند. چیزی شبیه به رشته‌های پزشکی، حقوق، روانشناسی و مهندسی کامپیوتر در ایران که بیشترین انتخاب را در هنگام ورود به دانشگاه دارند. به هرحال درآمد می‌تواند انگیزه خوبی باشد؛ اما به شرطی است که بتوانید وظیفه خود را در شرکت های مشاوره کسب و کار به درستی انجام دهید.

 

در واقع وظیفه اصلی یک مشاورمدیریت شرکت یا سازمان و بهترین مشاور کسب و کار در تهران در شرکت های مشاوره کسب و کار این است که بتواند با ارائه راهکارهایی، نیازهای مشتریان کسب‌وکاری را برطرف کند. به این صورت شرکت به سوددهی خواهد رسید. پس شناخت کسب‌وکار و مشتریان آن اولین قدمی است که باید یک مشاور مدیریت به درستی انجام شود.

 

دانشجویانی که در رشته‌های MBA، مدیریت و صنایع تحصیل می‌کنند، به دنبال دو هدف در آینده شغلی خود هستند؛ ایجاد بیزینسی یا درصدد گرفتن پست مدیریت و سمت مشاور مدیریت در یک سازمان بزرگ. البته درصد گروه دوم به هرحال بیشتر است. برای اینکه در یک سازمان، بنیانگذار یک نفر است؛ اما برای بخش‌های مربوطه نیاز به مشاور مدیریت و مشاوره تخصصی دارد.

به هر حال اینکه شما به دنبال شغل مشاوره مدیریت و تبدیل شدن به بهترین مشاور کسب و کار در تهران باشید، و یا بخواهید از طریق یک سایت مشاوره کسب و کار و یا شرکت های مشاوره کسب و کار فعالیت کنید، چند دلیل می‌تواند داشته باشد:

 

 • درآمد مشاور مدیریت مناسب خیلی بیشتر از بقیه پست‌ها است؛
 • مشاور مدیریت شرکت ها هر روز در حال یادگیری هستید؛
 • دایره ارتباطی مشاور مدیریت با آشنا شدن با دیگر متخصصان گسترش پیدا می‌کند؛
 • مشاور مدیریت هر روز با چالش جدیدی روبرو هستید که این می‌تواند لذت بخش باشد.

 

همچنین شما مشاور مدیریت می‌شوید تا با کار در شرکت های مشاوره کسب و کار و یا یک سایت مشاوره کسب و کار بتوانید:

 • بتوانید سیستم جدیدی را در شرکت به طور مناسب پیاده سازی کنید؛
 • راهکار مناسبی برای معرفی محصولات و خدمات ارائه دهید؛
 • مسائل و مشکلات شرکت را درک و برای حل آن‌ها روش مناسبی پیدا کنید؛
 • تغییراتی را در جهت بهبود شرکت دنبال کنید؛

راهنمای مشاوره مدیریت

شاید درباره یک مشاوره مدیریت و یا داشتن یک سایت مشاوره کسب و کار شنیده باشید و حتی ممکن است با این عنوان فردی در بین دوستان خود داشته باشید که در شرکت های مشاوره کسب و کار مشغول به فعالیت باشد. ولی، خوب، آنها واقعاً در طول روز چه کاری انجام می دهند؟ چگونه بهترین مشاور کسب و کار در تهران نقش خود را شروع کرد؟ و از همه مهمتر، آیا شغلی مانند آن می تواند مناسب شما باشد؟ مشاوره مدیریت پس از فارغ التحصیلی دانشگاه مقصدی محبوب برای دانشجویان است. با حقوق خوب، آموزش های تخصصی و فرصت هایی که به سرعت باعث پیشرفت می شود. پس می توان به راحتی دلیل آن را درک کرد. سایت مشاوره کسب و کار نیز امکانی است که آنها می توانند کار خود را از آنجا شروع کنند. بهترین مشاور کسب و کار در تهران نیز روزی به عنوان یک مشاور ساده کار خود را شروع کرده است.

مشاوران مدیریت کارشناسانی هستند که برای حل مشکلات پیچیده، تبیین راهبردهای های ارزشمند و بهبود سلامت مالی و عملیاتی سازمان و مشتریان خود آموزش دیده اند. بیشتر مشاوران مدیریت به مشتریان خود در حل مسئله ای خاص یاری می رسانند. این برخلاف مشاوران استراتژی است که برای بهبود شکایات مزمن و مشکلات دائمی استراتژی های بلند مدت خدماتی ارائه می‌کنند. بیشتر شرکت ها مشاوره مدیریت را برای بینش صنعت، توانایی حل مسئله و عینیت منطقی استخدام می کنند. ابزار های در دسترس مشاوران مدیریت شامل تحقیقات، تجزیه و تحلیل داده های داخلی، مصاحبه با افراد و تهیه و ارائه گزارش می باشد. مشاوران مدیریت در دنیا اغلب حداقل ساعت های بسیاری را در طول هفته کار می کنند و وقت خود را صرف توسعه روابط تجاری مفید با مشتری و سایر متخصصان می کنند. بهترین مشاور کسب و کار در تهران نیز زمان بسیاری را صرف کسب تجربه می کند و با داشتن یک سایت مشاوره کسب و کار فعال، ارتباطات قوی برقرار می کند.

مشاور مدیریت چه کاری انجام می‌دهد؟

وقتی شما مشاور مدیریت سازمانی یا حتی کسب‌ و کار خود از طریق ایجاد یک سایت مشاوره کسب و کار می‌ شوید، ممکن است که تک نفر نباشید. در بیشتر سازمان‌ های بزرگ اتاق فکری وجود دارد که میز کار مشاوران در آنجا است. حالا اینکه چه تعداد باشد، به نوع سازمان و دیگر عوامل بستگی دارد. نکته مهم اینکه همه آن‌ها باید یک هدف را دنبال کنند: کمک به شرکت برای رشد و رسیدن به سوددهی. شرکت های مشاوره کسب و کار و بهترین مشاور کسب و کار در تهران نیز این هدف مهم را در نظر می گیرند.

مسلماً برای انجام این کار شما باید اول از همه با خود کسب‌ و کار آشنا شوید؛ صفر تا صد. از شناخت اصلی، هدف، بازار، رقبا، محصولات و از همه مهم‌تر نیازهای کاربران را بدانید. مشاور کسی است که در تدوین استراتژی‌ها بیشتر درصد مشارکت را دارد. زمانی می‌تواند این هدف خود را دنبال کند که به خوبی مشتریان و نیازهای آن‌ها را تحلیل کرده باشد؛ حتی بیشتر از مدیر بازاریابی. کار یا همان وظایف شما که در ادامه می‌نویسیم، گرو همین مسئله است.

برای تبدیل شدن به بهترین مشاور کسب و کار در تهران باید این موارد را در نظر داشته باشید. در یک سازمان، شمای مشاورمدیریت وظایف زیر را بر عهده خواهید داشت:

 • شناخت کامل کسب‌ و کار یا سازمان و مشتریان و همچنین رقبای آن‌ها
 • جمع‌آوری اطلاعات و سازماندهی آن‌ها برای برطرف کردن مشکل یا برآورده کردن نیاز
 • جلسه با تک‌ تک افراد سازمان و بررسی بخش‌های مختلف برای تدوین استراتژی آن‌ها
 • جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات مالی شامل درآمد، هزینه، دارایی، بدهی و غیره
 • افزایش دانش و مطالعه در خصوص کسب‌ وکار
 • ارائه راه‌حل‌هایی به منظور خارج شدن شرکت از بحران نیز یکی از کارهایی است که بهترین مشاور کسب و کار در تهران باید انجام دهد.
 • بررسی نقاط قوت و ضعف شرکت و تدوین استراتژی برای بهبود و تقویت آن‌ها
 • پیشنهاد سیستم یا روش‌هایی به منظور بهینه سازی ساختار داخلی شرکت
 • مشورت با مدیران ارشد و میانی برای کمک به آن‌ها
 • ارائه گزارش از عملکردهای سازمان و پیشنهاد روش‌هایی برای بهبود آن‌ها به صورت مکتوب و شفاهی
 • بررسی نیازهای شرکت و مشتریان و ارائه راهکارهای برای برآورده کردن آن‌ها
 • تجزیه و تحلیل داده‌های بازار و رقبا
 • بیان ایده‌های کسب‌وکار و فعالیت به منظور تدوین کمپین تبلیغاتی
 • رصد کردن تمامی فعالیت‌های شرکت و ارائه گزارش از عملکرد آن‌ها
 • ارائه برنامه‌هایی برای برخورد مؤثر با مشتری

یک مشاور مدیریت چه دانشی باید بدانید؟

یک مشاور به عنوان بهترین مشاور کسب و کار در تهران باید چندین دانش و توانایی را در کنار هم داشته باشد. مسلماً اول از همه شما که قصد ورود به این حوزه را دارید، باید بتوانید اطلاعات لازم را به خوبی جمع‌آوری و تحلیل کنید. سپس آن‌ها در قالب یک برنامه توصیه‌ای به اعضای تیم بدهید. مشکل از همین‌جا شروع می‌شود. بسیاری از افراد سازمان در برابر هرگونه و تغییرات ناشی از آن مقاومت می‌کنند. ممکن است که این فکر در آن‌ها به وجود بیاید که کارشان تا اینجا بد بوده و اعتماد به نفسشان را پایین بیاورد.

با اینکه هدف مشاور مدیریت شرکت یا سازمان در نهایت به تأمین خواسته‌های مشتریان می‌ رسد، اما قبل از آن باید اعضای تیم را در راستای هرگونه تغییر مجاب کند. برای همین مشاور باید بتواند تا بیان صحبت و مذاکره با خود اعضای شرکت و گوش کردن به مشکلات آن‌ها، بهترین شیوه را انتخاب کند. فن بیان و خوب شنیدن اولین مهارتی است که مشاور باید داشته باشد. برای بهترین مشاور کسب و کار در تهران نیز این ویژگی بسیار مهم است.

توانایی که شمای مشاور مدیریت شرکت برای ورود به این حوزه باید داشته باشید، شامل:

 

 • توانایی برقراری ارتباط مؤثر و خوب را با مشتریان و از همه کارمندان و مدیران داشته باشید. این ارتباط نه باید خیلی دوستانه و نه خیلی با تحکم باشد. شما باید به صورتی رفتار کنید که آن‌ها شما را امین خود بدانند. کسی که به دنبال پیشرفت یا تأمین خواسته‌های شما است.
 • بتوانید تکنیک‌های پرسشگری و مصاحبه را به خوبی اجرا تا به نیازهای واقعی دست پیدا کنید. قدم اول برای مشاور آشنایی با کسب‌ و کار و مشتریان است. یک مشاور برای رسیدن به جایگاه بهترین مشاور کسب و کار در تهران باید بسیار تلاش کند.
 • باید شنونده خوب و صبر و حوصله بالایی داشته باشید. شنونده خوب بودن فقط برای مشتریان نیست، بلکه اول از همه خواسته‌ها و مشکلات شرکت و اعضای تیم را بشنوید. همچنین در دریافت مشکلات باید صبور باشید. خیلی از کارمندان و افراد تمایل دارند تا برای خواسته‌های خود داستان‌سرایی کنند. قطع حرف آن‌ها می‌تواند به منزله نوعی توهین و مخدوش شدن اعتبار شما تلقی شود.
 • اطلاعات خود را کامل کنید. باید با تمامی بخش‌های شرکت ارتباط مؤثر داشته تا بتوانید خواسته و مشکلات آن‌ها را به خوبی دریافت کنید. همچنین هرچه اطلاعات و دانش تکمیل‌تر باشد، بهتر می‌توانید برنامه‌ای متناسب با اهداف شرکت تنظیم کنید. بهترین مشاور کسب و کار در تهران به اطلاعات زیادی نیاز دارد.
 • قدرت بیان قوی داشته باشید. باید بتوانید با استفاده از کلمات، انگیزه مناسب را در جهت تغییر به وجود بیاورید.
 • توانایی برنامه‌ریزی و تدوین استراتژی را داشته باشید. این برنامه‌ریزی نیاز به داشتن اطلاعات کامل از اهداف شرکت را دارد.
 • توانایی کار با نرم‌افزارهای کامپیوتری مورد نیاز را داشته باشید. باید بتوانید با ساختن اسلایدهای مناسب اعضای تیم به ویژه مدیران را مجاب به گوش کردن و تغییر کنید.
 • باید بتوانید به خوبی اطلاعات را تحلیل کنید. دانش ریاضی به ویژه آمار در اینجا خیلی مهم است.
 • توانایی حل مسئله داشته باشید. هرچه این توانایی قوی‌تر باشد، بهتر می‌توانید با چالش‌ها و مشکلات شرکت روبرو شده و برای بهبود آن‌ها، راهکارهای مناسب‌تری بدهید.
 • اعتماد به نفس لازمه قوی پیش رفتن کار شما است. شما نه تنها باید خودتان اعتماد به نفس در انجام وظایف داشته باشید، بلکه باید این حس را در خود افراد ایجاد کنید.
 • مدیریت زمان خیلی مهم است. تمامی برنامه‌ریزی شما باید به صورتی پیش برود که در زمان تعیین شده، همه چیز به خوبی انجام شود.
 • ایده پرداز باشید. البته ایده داشتن به منظور گفتن روش‌های جدید نیست، بلکه باید بتوانید با بهترین تکنیک، حتی موارد قدیمی، مشکلات شرکت را به بهترین شکل ممکن حل کنید. ایده پردازی برای بهترین مشاور کسب و کار در تهران بسیار مهم است.
 • استراتژی انواع بازاریابی را به خوبی بدانید و آن‌ها را با کمک تیم اجرایی پیاده سازی کنید.
 • باید توانایی ارزیابی از کارها و پیش رفتن آن‌ها مطابق با نیاز مشتریان را داشته باشید. به عبارتی، با انواع تست‌های ممکن آشنا شوید.
 • قیمت‌گذاری مسئله مهمی برای شرکت‌های عرضه کننده خدمات و محصولات است. توانایی قیمت‌گذاری نیاز به شناخت کامل از بازار را دارد.
 • توانایی متقاعد کردن را داشته باشید. اینکه بتوانید مدیران شرکت را مجاب کنید تا بر اساس برنامه شما پیش بروند. به هر حال این نیازمند فن بیان قوی است.
 • انعطاف‌پذیر باشید. تحکم سرسخت روی مسئله‌ای می‌تواند باعث نابودی و دور شدن افراد از شما شود. به هرحال باید شرایط هرگونه پیشنهاد را هم در نظر بگیرید.

یعنی برای مشاوره مدیریت دادن یا انجام فعالیت مشاوره از طریق سایت مشاوره کسب و کار کسی از شما مدرک تحصیلی نمی‌خواهد؛ اما به آن صورت هم نیست که شما با مدرک غیرمرتبط بتوانید در این حوزه قوی کار کنید. کسی که قصد مشاوره در ی حوزه خاصی را دارد، باید تحصیلات مرتبط با آن هم داشته باشد. علاوه بر این دانش‌های مدیریتی را بداند. افرادی که در رشته‌های MBA یا انواع مدیریت دیگر و همچنین رشته‌هایی مهندسی مانند صنایع تحصیل می‌کنند، ممکن است بهتر از بقیه قادر به برنامه‌ریزی و تدوین استراتژی کنند.

یک مشاور مدیریت علاوه بر این باید دانش اقتصاد، روانشناسی، حسابداری و بازاریابی داشته باشد. البته تأکید می‌کنم که لازم نیست، مشاور در این حوزه‌ها متخصص بوده و کار اجرایی انجام دهد؛ اما باید بتواند برای سیستم تحلیل خود، با چنین مواردی به خوبی آشنا باشد. مسلماً هرچه تجربه او بیشتر شود، بهتر می‌تواند در این حوزه کار کند. حتی می تواند از طریق یک سایت مشاوره کسب و کار نیز فعالیت کند. شرکت های مشاوره کسب و کار نیز فرصت کاری دیگری است.

 

البته فقط دانش فنی مهم نیست، بلکه باید ویژگی‌های اخلاقی هم شمای مشاور مدیریت داشته باشید:

 • صبور بودن مشاور مدیریت؛
 • مؤدب بودن مشاور مدیریت در برابر مدیران؛
 • آرام بودن مشاور مدیریت به ویژه در صحبت با کارمندان؛
 • مرتب بودن و داشتن فایل هایی برای مستند کردن تمامی اطلاعات توسط مشاور مدیریت

نظر (1)

 1. مدیر سایت
  10 آبان, 1400

  تست

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.